Yasin okumadan önce veya okuduktan sonra okumamız gereken dua var mı, varsa nedir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Yasin suresini müstakil olarakda okuyabilirsiniz. Yasin okuduktan sonra şu dua okunur:

"Ya ilâhi, ya samedi, ve aleyke mu'temedi. Ya nâsıru, ya muînu bi hürmeti iyyâke nesta'înu. E'innî alâ külli hâlin bi kuvveti kudretike. Ya muînu, ya rahmanu ve bi hürmeti sureti Yasin ve bi hürmeti sallallahu aleyhi veselleme ve ala alihi ecmain." (Mecmuatü'l-Ahzab, I/573)