Ramazan ayında şiddetli dişi ağrıyan kişi ilaç alsa keffaret mi gerekir?

Soru Detayı
Ramazan ayında şiddetli dişi ağrıyan kişi ilaç alsa keffaret mi gerekir?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hayır, keffaret gerekmez. Önemli hastalığı olanlar, oruçlarını bozabilirler. Bunlara oruçlu halde yapılan iğne ile oruçları bozulur. Sağlık durumları düzeldiğinde oruçlarını kazâ ederler. Bu gibi kimselerin mümkünse iğneyi geciktirerek geceleyin yaptırmaları daha iyidir.