Şafi birisi, Kunut duasında Hanefinin okuduğunu okuyabilir mi?

Soru Detayı

- Şafii mezhebinde olan biri, vitir namazında Hanefilerin okuduğu Kunut duasını okuyabilir mi, yoksa mutlaka Şafi mezhebine göre okunan Kunut duasını mı okuması gerekir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bir mezheb mensubunun, diğer mezhebe ait olan Kunut duasını okumasında bir sakınca yoktur.