Turizm firmamız var. Biz tatil bölgelerine de müşteri gönderiyoruz. Bu kişilerin tatile gidip denize girmeleri ve günah işlemelerinden dolayı biz haram işlemiş olur muyuz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Turizim şirketi kurup gerek tatil bölgelerine olsun gerek başka bölgelere olsun yolcu taşımanın bir sakıncası yoktur. Bu insanlar gittikleri yerlerde günah işliyorlarsa, bundan kendileri mesuldür. Sizin bir mesuliyetiniz yoktur. Nitekim siz yolcu taşıma işi yapmaktasınız. Yolcu taşımacılığı yapmakta dinen caizdir.