Uzman bayan hocaları takip etmek caiz mi?

Soru Detayı

- Sosyal medyada kendi alanımızla alakalı kendini geliştirmiş işin uzmanı bayan hocaları takip etmek caiz mi?
- Tesettür ölçülerine dikkat etmiyorlar maalesef, biz de kendi branşımızla ilgili bilgi edinmek istiyoruz. Kıyafet konusunda en iyisi bile neredeyse kapanmasına rağmen makyaj yapıyor bu durumda sosyal medyadan takip edip videolarını dinleyebilir miyiz ne yapmalıyız?
- Ölçü ne olmalıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Gözünüzü ve kalbinizi mümkün olduğu kadar sakınarak, şer’an uygun olan kimse bulunmadığında onlardan bilgi alabilirsiniz.