Zina günahından tövbe eden, başka günaha girerse tövbesi bozulur mu?

Soru Detayı

- Zina ve ona yakın fiilleri işleyip de tövbe eden, zinaya geri dönmüyor, ama az da olsa çok da olsa bazı zamanlar harama bulaşıyor, bu şekilde sonradan işlenen günahlar, eski zina günahının mesuliyetini sürdürmesine sebep olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Zinadan tövbe eden kişinin başka günahlar işlemeye devam etmesi, zinadan tövbesine zarar vermez, tövbenin sonucunu ortadan kaldırmaz.