2017 yılında Mevlid kandili ne zaman?

Soru Detayı

- Çarşamba günü mü yoksa Perşembe günü mü?
- Hangi gün oruca kalkılır buna göre?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

2017 yılında Mevlid Kandili, Ay Yılına göre 12 Rebiülevvel olan Perşembe günü, yani 29 Kasım'dır.

Buna göre Çarşamba'yı Perşembe'ye bağlayan gece Mevlid Kandilidir. Çünkü Kandil gecesi, günün öncesindeki akşam namazından başlar, sabah namazına kadar devam eder.

Geceden önceki ve sonraki gündüz de oruçlu olmak en güzelidir. Ancak tek gün oruç tutulacaksa, geceden sonraki gün oruç tutulması daha faziletlidir.