Kadın karakterlere şehvetsiz bakmak caiz mi?

Soru Detayı

- Ben bilgisayar oyunları oynamayı seviyorum fakat aklıma hep şu soru takılıyor:
- Normal hayatta avret yeri açık namahrem bir kadına (şehvetli/şehvetsiz) bakmak caiz değildir, peki oyunlardaki kadın karakterlere şehvetsiz veya şehvetli bakmak konusundaki hüküm de böyle midir?
- Oyunlardaki başı açık kadın karakterlere şehvetsiz bakmak caiz mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kaçınılmaz durumlar dışında, çıplak kadın karakterlere de bakmamalıdır; bakmak caiz olmaz; yasağın hikmeti (gerekçesi diyelim) bunlarda da bir ölçüde vardır.