Zemzem suyu çoğaltılabilir mi?

Soru Detayı

- Zemzem suyunun birkaç damlasını başka bir suya karıştırıp çoğaltmak kimyasal ve bilimsel olarak mümkün değildir deniyor oysa zemzemi suyla karıştırıp çoğaltmak çok yaygın olarak bilinmektedir, bilimsel olarak mümkün müdür peki, yani zemzem suyu çoğaltılabilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Zemzem suyunun karıştırıldığı suyun tamamını zemzeme çevireceğine dair sahih bir bilgi yoktur.

Esasen az da olsa sadece zemzem ikram edilmeli; bu daha hoş ve daha doğrudur.

Bununla beraber, elimizdeki zemzem suyunun misafirlerimize yetmeyeceği anlaşıldığında, zemzeme bir miktar su katmanın da elbette bir sakıncası olmaz.