100 bin ihlas suresi hatmi var mı?

Soru Detayı

- 100 bin ihlas okuyan Allah’ın (cehenneminden) azadlısıdır deniyor, doğru mu, bununla ilgili hadisler var mı, sahih ve kuvvetli midir?
- Kaynağı yoksa neye dayanır?
- Doğruysa da bu adam intihar etti diyelim yine de bu amel sayesinde cennete mi gidecek?
- Hz. Muhammed böyle bir hatim (100 bin ihlas) yapmış mı, şartları var mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İhlas suresini farklı sayılarda okumanın faziletlerine dair hadisler olduğu gibi, 1.000 defa okumanın faziletiyle ilgili rivayetler de vardır.

Ancak, 100 bin İhlas okumakla ilgili bir hadis-i şerif bulamadık.