Erkek arkadaşı ile olan münasebetler nasıl olmalı? Ben yirmi üç yaşnda bir bayanım, başörtülüyüm, eskiden çok dinime bağlıydım, şimdi ise çok uzaklaştım. Erkek arkadaşım ve nefis beni bazı şeler için zorluyordu... Ne yapacağımı bilemiyorum?..

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Böylesi haram bir ilişkiyi bitirmeniz çok isabetli olmuş. Şayet erkek arkadaşınızın sizinle evlenme niyeti varsa ailenizle görüşür nişanlanırsınız. Aksi halde bu şekilde harama düşmek doğru değildir. Sizin erkek arkadaşınıza söyleyeceğiniz tek söz budur. Şayet ciddi ise ailenizle görüşür aksi halde erkek arkadaşınızla bu arkadaşlığı devam ettirmeniz doğru değildir.