İmani konuda gelen vesvese... Yanlış bir din üzere Rabbimin karşısına çıkmaktan korkuyorum. Nasıl olcak da dinimden yüzde yüz emin olcağım? Rabbimden korktuğum için şüpheye düşmem beni dinden çıkarır mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İnsan bilmediğinden sorumlu değildir. Şeytanın size bu konuda vesvese vererek hak dinden uzaklaştırmasına izin vermeyin. Durumunuz vesveseden ibarettir. Şeytan sizi hak dinden uzaklaştırmak için bu şekilde vesvese verir.

İçinizdeki şüpheler sizi dinden çıkarmaz. Bunlar şeytanın sözleridir sizin sözleriniz değildir. Bu sebeple bu konuda aklınıza gelen sözlere ehemmiyet vermeyiniz. Ehemmiyet vermezseniz çabuk kaybolurlar.