Kadının çalışması ile erkeğin çalışması arasındaki fark nedir? Kadının çalışmasının ne gibi sakıncaları vardır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Herkes fıtratının gereğini yerine getirmelidir. Öncelikle kadının fıtratı çalışmaya, para kazanmaya uygun değildir. Kadın fıtratını bu yönde zorlarsa diğer tarafta bazı güzel özelliklerini de kaybetmeye başlıyor.

Erkeğin fıtratı da çalışıp evin geçimini sağlamak üzeredir. Erkek de fıtratının gereğini yerine getirmelidir.

Bir ailede kadın da çalışmaya başlarsa ailede bir takım huzursuzluklar çıkabilir. Bu gayet normaldir. Çünkü kadın kendi fıtratının gereği dışında hareket etmiştir.

İdeal olanı kadının mecbur kalmadıkça çalışmamasıdır. Rahat yaşayalım çok para kazanalım derken ailede huzur kalmıyor.

Özellikle erkeklerle birlikte çalışan bir kadının durumu daha da yıkıcı olabilmektedir. Çalışma ortamında erkeklerden sürekli güzel söz ve iltifat gören bir kadın evde eşinden alacağı iltifatları yetersiz ve değersiz görmeye başlayabilmekte, bu da aileyi temelden sarsmaktadır.