Bilim adamlarının görevi evrimi ispatlamak mıdır?

Soru Detayı

1. Şu bilgi doğru mu: Dr. Robert Milikan (Nobel ödüllü, ünlü bir evrimci):
"Şu çok acıklı: Biz bilim adamları şu ana kadar hiçbir bilim adamının kanıtlayamadığı evrimi kanıtlamaya çalışıyoruz." SBS Vital Topics, David B. Loughran, Nisan 1996, Stewarton Bible School, Stewarton, Scotland.
2. Bir de maymunun el ile tatmin olması İnsanlara benzerlik gösterdiği için evrim olabilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Soru 1:

Şu bilgi doğru mudur? Dr. Robert Milikan (Nobel ödüllü, ünlü bir evrimci): "Şu çok acıklama: Biz bilim adamları şu ana kadar hiçbir bilim adamının kanıtlayamadığı evrimi kanıtlamaya çalışıyoruz." SBS Vital Topics, David B. Loughran, Nisan 1996, Stewarton Bible School, Stewarton, Scotland.

Cevap 1:

Bunda yadırganacak ne var? Zaten onlar din aleyhtarı ve evrimci olmasa idiler, o ödülleri kendilerine kolay kolay vermezlerdi. Onların iddia ettiği tarzda bir evrim yok ki, olmayan şeyin neyi ispatlanacak?

Ben sana şu kadarını söyleyeyim ki, bir değil bin bilim ödüllü adamı: “Bir canlı türünden bir başkası kendiliğinden veya tesadüfen ya da tabiatın tesiriyle meydana gelmiştir.” dese bizim âlemimizde onun hiç yeri yoktur. Hatta, "Allah bunları o şekilde yaratamaz mı?" dese, onlara söyleyeceğimiz şudur:

Elbette Allah istediğini istediği gibi yaratabilir. Ama varlıkların yaratılışında Allah sizin iddia ettiğiniz yolu tercih etmemiştir. Her canlı türünü kendi genetik yapısına has olarak ve müstakil yaratmıştır. Her türün bir Âdem babası vardır. Kendinizi yerden yere vursanız bu hüküm değişmeyecektir.”

Soru 2:
Bir de maymunun el ile tatmin olması insanlara benzerlik gösterdiği için evrim olabilir mi?

Cevap:

İnsanın bir bitki yönü vardır. Onlar gibi canlıdır. Hayvanî yönü vardır. Onlar gibi nefsi şehvani ve hayvani duyguları taşır. Melekî yönü vardır. Nefsini gemler, Allah’ın emirlerini yerine getirirse, melekler seviyesine çıkar.

Senin söylediğin hususun evrimle falan bir ilgisi yoktur. İnsanın sadece hayvanî hislerinin esas alıp insanı meleklik seviyesinden hayvanlık seviyesine indirmektir.

O bahsettiğin hususu ileri sürenler hayvanlar âlemini de tanımıyor. O şekilde kendi kendine boşalma yapan sadece maymun veya maymunlaşmış insanlar değil ki, boğalar, atlar, eşekler, koçlar ve tekeler benzer tarzda inzal olurlar.