Cennette altından / gümüşten yemek takımı var mı?

Soru Detayı

- Cennette altından-gümüşten yemek takımı (çatal, kaşık, tabak vb.) var mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

“Onlar için altın tepsiler ve kadehler dolaştırılır. Canlarının istediği ve gözlerinin hoşlandığı her şey oradadır. Siz orada ebedî olarak kalacaksınız.” (Zuhruf, 43/71)

“Çevrelerinde gümüşten kaplar / sürahiler ve kristal kadehler / kâseler dolaştırılır.” (İnsan, 76/15)

mealindeki ayet ve benzerlerinde cennette yiyecek ve içecek kaplarının altın ve gümüşten olduğuna işaret edilmiştir.