CS GO’da kapsüle yatırım yapmak caiz mi?

Soru Detayı

- CS GO diye bir oyun var. O oyunda da kapsül diye bir şey var. Kapsülün tanesi ya 6,45 ya da 6,55 TL. Ben bu oyundaki kapsüle yatırım yapmak istiyorum. Mesela dolara yatırım yapmıştım param artmıştı.
- Bu da dolar gibi yatırımlık bir şey. Dolara değil de kapsüle yatırım yapmak istiyorum önceden gelen kapsüllere bakmıştım da artmayan kapsül yokmuş galiba. Mesela o kapsülü açarsam içinden yüksek değeri olan bir şey de çıkabilir az değeri olan bir şey de çıkabilir yani şans galiba.
- O kapsüle yatırım yapmak caiz mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

“Kapsülü açarsam içinden yüksek değeri olan bir şey de çıkabilir az değeri olan bir şey de çıkabilir.” şeklindeki ifadenize göre, bu durum şansa girer, kumardır, caiz olmaz, kazanç olursa haramdır.

Bunu yapan kimse hem tövbe etmeli hem de varsa bir gelir bunu sevap beklemeden yoksullara ya da hayır kurumlarına vermeli.