Dijital platformlara üye olmak haram olur mu?

Soru Detayı

- Netflix, Disney, plus vb. gibi içerisinde ahlaka aykırı içerikler bulunduran dizi film platformlarına üye olup buralardan belgesel veya düzgün filmleri izlemek caiz olur mu?
- Yoksa buralardaki kötü içerikleri izlemediğimiz halde üye olmamız uygun değil mi?
- Bu içerikleri internet ortamında korsan olarak izleyebiliyoruz fakat kul hakkına girmek istemiyorum. Bu tarz platformların neredeyse hepsinde iyi içeriklerle birlikte kötü içerikler de bulunuyor; ne yapmak gerekir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bunlara üye olarak güçlerini arttırmak caiz değildir.

Önemli ve yararlı bir filmi başka yerde ve başka yoldan izlemek mümkün olmadığında üye olmadan izlenebilir.