Eşcinsel bireyler, karşı cinsle evlilik yapmak zorunda mı?

Soru Detayı

- Eşcinsel bireyler istemeyerek karşı cinsle evlilik yapmak zorunda mı?
- Bilim, eşcinsellikte genlerimizde küçük katkılar olduğunu söylüyor ve çoğunlukla çevresel faktör demişler. İradeye bağlı diyorlar aslında ama hemcinsine ilgi duyan insanlar vardır, sitenizde yorumlar da yapmışlar, okudum. Bu insanlar, istemeyerek karşı cinsle bir ömür evlilik yapmak ve mutsuz yasamak zorunda mıdır?
- Kafamı çok karıştırıyor ve vesvese alıyorum bu konuda maalesef.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Eşcinsellik tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır.

Tedavisi mümkün olmayan bir eşcinsel aynı cinsten birisiyle sözde evlense bu şeriata ve mevzuata göre evlilik olmaz; aynı zamanda evlenmekten maksat aile kurmak ve üremek olduğu için bu maksat da gerçekleşmez.

Geriye sapık bir zevk için hem dünyasını hem ahiretini berbat etmek kalır. Dünyası berbat olur; çünkü İslam toplumu onu kabullenmez. Ahireti berbat olur; çünkü şeriata aykırı hareket etmiştir, günahkâr olmuştur.

Mümin, ebedî hayatta mutlu olabilmek için -ebediyete göre bir zerre bile olmayan- dünya hayatında gerektiğinde sıkıntıya katlanır.