Helal sertifikalandırma kuruluşlarına güvenebilir miyiz?

Soru Detayı

- Birçok helal sertifikası veren kuruluş var. Bunlara güven durumumuz ne olmalı?
- Örneğin GİMDES helal sertifikalandırma kuruluşu hakkında müspet-menfi tafsilatlı bilgi verebilir misiniz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İsim vererek herhangi bir helal sertifikası kurumunu tezkiye edemeyiz.

Bu kurum ve kuruluşların siteleri vardır, oraya girip danışmanlarına ve yöneticilerine bakacaksınız; bunlar mutemed kişiler ise siz de itimad edersiniz.