İşin ne olduğu bilinmeyen yerde çalışmak caiz mi?

Soru Detayı

- Gelirinden tam emin olamadığım bir yer için çalışmak caiz mi? Yaptığım iş bir internet sitesinin kendi rızaları dahilinde açıklarını bularak onlara bildirmek. Bu sitelere örnek vermem gerekirse, doğrudan caiz olmayan şeyler diyemeyeceğimiz sosyal medya platformları. (Facebook gibi)
- Ancak bunların sahipleri ne tür işlerle para kazanıyor bilmiyorum. Belki caiz olmayan reklamlar yoluyla kazanıyorlar. Kazançlarının ne kadarı da haram onu da bilmiyorum.
- Buralara iş yapmak caiz olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Meşru ve helal olmayan bir işe katkı oluşturan bir işi yapmak caiz olmaz.

Buna göre karar vermeniz gerekir.