Kafir bayrağı asmak küfür mü?

Soru Detayı

- Üstünde kilise veya tapınak bulunan magnet asmak caiz mi?
- Kafir bayrağı asmak küfürdür tarzı bir şey duydum. Oynadığım dil öğrenme oyununda dili belirtmek için bayrak var. Ve ayrıca yurttaşından gelen magnette de bayrak var. Bu küfür mü?
- Ve eski tapınakları gezip oralardan magnet alsak onu buzdolabına assak, fakat küfrü vs. onaylamasak ne olur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Sorudaki örneklerin, saygı duyarak ve kendi bayrağına saygısını gölgeleyerek bayrak asmakla bir alakası yok.

Siyasi ve ideolojik bir maksatla başka bayrakları asmak elbette caiz değildir.