Kıyametle beraber kainat ve yer küresi, ahiret göklerine ve yerlerine mi dönüşmektedir?

Soru Detayı

- Kıyametten söz edilirken yıldızların ve göklerin dürülmesinden bahsedilir.Başka bir yerde de yerin başka bir yer olacağı,göklerin de başkalaşacağı haber verilmiştir.
- Bu durumda acaba yer ve gökler kıyametle birlikte tamamen yok mu olmaktadır yoksa başka bir forma mı dönüşmektedir?
- Eğer başka bir forma dönüşme varsa,şu an içinde bulunduğumuz kainat ne olacaktır?
- Cennet ve cehennem şu an için yaratılmış olduğuna göre, acaba şu kainatın ahiret göklerine ve yerlerine dönüşmesini nasıl izah edeceğiz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Sorunuzun cevabı için tıklayınız:

Kıyametle beraber kainat ve yerküresi, ahiret göklerine ve yerlerine mi dönüşecektir?