Müslüman bir kız, Hristiyan bir erkekle evlenmesi durumunda, kızın dini ne olur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Müslüman bir kadın, Hristiyan bir erkekle evlenmesi hâlinde dinden çıkmaz; ancak günahkâr olur. Çünkü nikâhları geçerli değildir.

Ailenin huzur ve barışında en büyük âmil, eşlerin fikir ve düşünce planında uyum içerisinde olmalarıdır. Hatta İslam’da eşler arasında denkliğin aranması, âlideki bu huzur ve barışı sağlamaya yöneliktir. Bu denkliğin en önemlisi, fikir ve düşünce planında akisleri bulunan dini düşünce ve inançlardır.