"Kul hakkı namazı" diye bir namaz var mıdır; bazı kitaplarda yazıyor?

Soru Detayı
Şu anda elimde Yasin-i Şerif, Amme ve Tebareke sureleri bulunan bir kitap var ve o kitapta "kul hakkı namazı"ndan bahsediyor. Bu konuda bilgi alabilir miyim?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kul hakkı namaz kılmakla telafi edilmez. Ama kul hakkını ödeyen bir kimse, şükür maksadıyla iki rekat nafile namaz kılabilir.

"Kul hakkı namazı" diye bir namaz bilmiyoruz.