Tüp bebekte spermler karışınca ne yapmak gerekir?

Soru Detayı

- Yeni çıkan habere göre, 2 aile tüp bebek için başvuruyorlar. Ama aileler arası spermler karışıyor. A ailesindeki erkeğin spermi B ailesinin kadınıyla, B ailesindeki erkeğin spermi de A ailesinin kadınının çocuğu oluyor.
a) 2 ailede yanlışlık olması yüzünden çocuğu aldırmak caiz mi?
b) Çocuğu aldırmak caiz değilse; A ailesinin erkeğinin gerçek çocuğu B ailesinin kadınında, B ailesinin erkeğinin çocuğu A ailesinin kadınında olduğundan 2 aile arasında ilişki nasıl olmalıdır?
- Çocuklar doğduktan sonra aileler arası çocuklar değişmeli midir değişmemeli midir?
c) Bu psikolojik sorun nasıl çözülmelidir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Böyle bir durumda rahimdeki veya doğmuş çocuğu öldürmek asla caiz değildir.

Bir çocuğu doğuran kadın, hangi erkeğin nikahlı karısı ise çocuk o erkeğin (dolayısıyla erkeğin ailesinin) çocuğu olur. Kural budur.