Çocuk sahibi olmada hiçbir engel yok; kadın çocuk isterken, erkek çocuk sahibi olmayı istemediğinde kadının durumu nedir?

Soru Detayı
Bir kadın çocuk istiyor, ama eşi hemen istemiyor, beklemek istiyor. Bu durumda beklemek mi gerek, kadının istemesi önemli değil mi, karşılıklı anlayışla mı olur bu? Çocuğu isteyen benim, eşim beklemek istiyor, bu durumda onu dinlemeli miyim? Bazen kavga ettigimiz oluyor bu meseleden dolayı, ona saygısızlık mı ediyorum sizce?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Çocuk sahibi olmaya eşlerin anlaşarak karar vermeleri gerekir. Eşlerden birinin diğer eşin çocuk sahibi olmasına engel olma hakkı yoktur.

Bazen erkek çocuk istiyor, kadın istemiyor. Bazen de kadın istiyor erkek istemiyor. Allah’tan her şeyin hayırlısını istemek gerekiyor.

Çocuk sahibi olmak çok büyük bir nimet, ama büyük mesuliyeti ve sorumluluğu olan bir iştir. Neyin hakkımızda hayırlı olacağını da bilmiyoruz. Bu sebeple eşimizin gönlünü alarak Allah’tan hayırlısını isteyeceğiz.