Hobi edinilen bir iş için harcama yapmak israfa girer mi?

Soru Detayı

- Hobi edinilen bir iş için harcama yapmak (düşük/yüksek) israfa girer mi?
- Misal dağcılığa veya fotoğrafçılığa bir merak var ve o alanla ilgili düşük veya yüksek bir harcama yapmak ne kadar doğrudur?
- İsrafa girer mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bir insanın böyle hobilerinin olması, ruh ve beden sağlığı için faydalıdır.

Haram bir şey hobi edinilmedikçe ve hobi peşinde ibadetler ihmal edilmedikçe, normal ölçülerde hobiler edinilir ve bunlara yine normal ölçülerde para harcanır.

Normal ölçüler, kişinin mali durumuna ve özel ve genel ihtiyaçlara göre değişir.