Kız olduğum için okçuluk yapmak günah olur mu?

Soru Detayı

- Namazımı kılıyorum tesettüre de uygun giyiniyorum. Okçulukla ilgileniyorum, okçuluk milli takıma girmek için uğraşıyorum. Kız olduğum için okçuluk yapmak günah olur mu?
- Nelere dikkat etmem gerekir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Müslüman bir kadının veya erkeğin İslami hükümlerine uygun olarak spor yapması günah olmaz.

Kızların, kadınların okçuluk öğrenmeleri ve yarışlara girmeleri haram değildir. Tesettüre riayet edilir, ihtilat ve halvetten kaçınılır.

Buna göre, Müslüman bir hanımefendi rol modeline uygun olacaksan, buna aykırı bir durum olmayacaksa ve yapmayacaksan, böyle bir durum olduğunda ortamı ve gerekirse sporu terk edeceksen, okçuluk yapabilirsin.