Erkek, vefat eden karısıyla cinsel ilişkiye girebilir mi?

Soru Detayı

- Kadın öldükten sonra kocası onla temasta bulunabilir mi?
- Mısır'da zamanında ölü eşlerle cima yapılabildiğine dair verilen fetvaların İslami boyutunu açıklar mısınız?
- Böyle çirkin bir şeyin mümkün olmayacağını zaten her Müslüman bilir fakat bazı imansızların bu fetvayı kullandığını görüyoruz, hatta -haşa- Peygamberimizin mezarda eşleriyle ilişkiye girdiğini bazı "hocaların" söylediğini savunuyorlar...
- Kanıtlarıyla açıklık getirir misiniz ki onlara da ibret olsun.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kadın ölünce, onun kocasının nikâh bağı sona erer.

Eğer bu tüyleri ürperten ve hayvanların bile yapmayacağı fiili koca yaparsa, zina da etmiş olur.